Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 5 dni
Kod: 9788365571052

Podręcznik Radosne odkrywanie świata projektowany na miarę oczekiwań współczesnego dziecka oraz dynamicznie zmieniającej się szkoły!

Jego przewodnim hasłem jest „Radosne odkrywanie świata!”. Wszystkie zamieszczone materiały, w tym teksty do czytania konsekwentnie zróżnicowane pod względem trudności – w kolejności od prostych zdań poprzez krótkie utwory, zwięzłe informacje, aż do dłuższych opowiadań, są wzbogacone różnorodnymi poleceniami, ciekawostkami, ilustracjami, angażującymi nie tyko aktywne poznawanie, ale rozwijającymi także tak cenne umiejętności społeczne i artystyczne.

Bohaterami podręczników jest rodzeństwo: Ala i Adam, którzy towarzyszą dzieciom przez cały rok. Ponad 60 opowiadań o przygodach Ali i Adama wprowadzi uczniów do wielu tematów. Opowiadania w wersji audio są dostępne w Multibooku do klasy 1.

Podręcznik zawiera m.in.:
• litery, wyrazy, zdania (treści w zakresie czytania, kształcenia językowego),
• krótkie teksty dla dzieci rozpoczynających naukę czytania (treści w zakresie czytania),
• teksty dla dzieci czytających (treści w zakresie czytania),
• informacje, ciekawostki, historyjki (treści w zakresie czytania, słuchania, mówienia),
• zdjęcia, ilustracje (treści w zakresie samokształcenia),
• przejrzyste rozkładane strony z infografiką (treści w zakresie czytania, słuchania, mówienia).

Konsekwentnie realizowana w całym podręczniku prezentacja ma na celu poznanie i utrwalenie kształtu liter, samogłosek i spółgłosek, sylab oraz ich łączenie i wydzielanie w wyrazach i zdaniach. Różnorodne zagadnienia są zgrupowane w kilkunastu blokach bliskich dziecku, m.in.: Nasza klasa, Rodzina, Ja i świat wokół mnie, Polska – moja Ojczyzna, Nasze ulubione zabawki, Zwierzęta domowe, W świecie dzikich zwierząt, Nie bójmy się pytać, Wynalazki, Sport to zdrowie, Rakietą na Księżyc, Dla każdego coś miłego, Zabawy słowem, Dobre i złe przygody, W świecie dźwięków, Mijają dni, miesiące, lata.

Posłuchaj opowiadań Ali i Adama bohaterów podręczników

Poznajemy Alę i Adama
Nasza mama
Nasz tata
Przygotowania do wyprawy po Europie
Wyprawa po Europie
Pierwszy dzień w leśniczówce
Nasz dom
Dźwięki Ptaki w lesie

        

Dane techniczne

  • Liczba stron: 

    120

  • Wymiary (mm): 

    285 x 205