Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 5 dni
Zawartość opakowania: 4 egz.
Kod: 9788365571205

Zestaw podręczników Ja, Ty - My do klasy 1 został dopuszczony przez MEN do użytku szkolnego. Numer dopuszczenia: 859/1/2017.

To edycja podręczników dla klasy 1 opracowana zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej z 14 lutego 2017 r. To koncepcja prezentująca metody uczenia się poprzez aktywne wykorzystanie wszystkich zmysłów, inicjowanie takich sytuacji edukacyjnych, aby uczenie się było dla dziecka aktywnym poznawaniem i rozumieniem otaczającego świata, konsekwentnie realizowana przez Joannę Białobrzeską, autorkę podręczników i materiałów dydaktycznych dla dzieci oraz nauczycieli.

Materiały te zachęcają dziecko do swobodnego zadawania pytań, samodzielnego formułowania wypowiedzi, obserwowania otaczającego świata i zauważania w nim zmian, regularności, przyczyn i skutków. Umożliwiają wszechstronne podejmowanie prób rozwiązywania problemów i aktywnej współpracy w grupie.

Radosne odkrywanie świata to także nauka angażująca dziecięce emocje, stawiająca różnorodne wyzwania edukacyjne, to wybór metod kształtujących motywacje, twórcze myślenie i wzbudzających spontaniczne działanie. To sposób postrzegania dziecka, jego naturalnej i niczym nieograniczonej ciekawości świata.

Podręczniki mają atrakcyjną szatę graficzną, wzbogacona licznymi zdjęciami, ilustracjami, zabawnymi historyjkami oraz rozkładanymi stronami z bogatą infografiką. Tak przygotowane materiały nie tylko przybliżają nowe treści, utrwalają omawiane tematy, ale przede wszystkim zachęcają do swobodnego wyrażania własnych myśli. Wskazują, że do prawidłowych rozwiązań można dojść wieloma ścieżkami. Dzięki czemu budują i wzmacniają w dzieciach poczucie własnej wartości, a tym samym przygotowują efektywnie do dalszej edukacji.